Opozycja coraz silniejsza! Do Koalicji Europejskiej dołączają kolejne ugrupowania!

Liderzy Koalicji Europejskiej poinformowali we wtorek na konferencji prasowej, że formuła KE poszerzy się o Inicjatywę Polską, Unię Europejskich Demokratów, Inicjatywę Feministyczną, Komitet Obrony Demokracji, Wolność i Równość, Wolne Sądy i Socjaldemokrację Polską.

   

– Koalicja Europejska jest coraz silniejsza, nabiera nowej jakości, dołączają przedstawiciele partii, środowisk, organizacji. Uważam, że to jest proces i cieszę się, że możemy wspólnie się cieszyć, że jesteśmy już, że czujemy się zjednoczeni w różnorodności i w tę różnorodność bogaci. Jesteśmy optymistami – powiedział lider Platformy Grzegorz Schetyna.

Przewodnicząca Nowoczesnej przypomniała z kolei, że hasłem Unii Europejskiej jest „Zjednoczeni w różnorodności”. – Dokładnie taka jest też Koalicja Europejska – podkreśliła Katarzyna Lubnauer.

Uczestniczący w konferencji szef SLD Włodzimierz Czarzasty zachęcał natomiast do głosowania na KE. – Przyszedł moment, żeby wszyscy obywatele i obywatelki w Polsce wiedzieli i głosowali na Koalicję Europejską, dlatego że nie ma co tracić głosu – mówił polityk. – Głosy na Koalicję Europejską to głosy na demokrację. Im więcej ich będzie, tym większa szansa wygrania ze złem – dodał Czarzasty.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News