Zaskakujące wyniki przynosi sondaż przeprowadzony przez Instytut Pollster dla „Super Expressu” i portalu Se.pl. Z badania wynika, że PiS może mieć powody do obaw. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, a Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyłyby siły i wystartowały w nich jako koalicja, to wspólnie partie te zdobyłyby prawie tyle samo głosów, co Prawo i Sprawiedliwość.

Z sondażu partyjnego dla Instytutu Pollster wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymałaby 38 procent głosów i utrzymałaby pierwsze miejsce. Jednak tuż za PiS uplasowała się koalicja, o ile oczywiście taka by powstała, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Zjednoczone partie Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer mogłyby liczyć na poparcie na poziomie 35 proc.

Kolejne miejsce w badaniu zajął Kukiz’15, na którego głosować chce 8 proc. Polaków. Do Sejmu wprowadziłyby też swoich przedstawicieli: SLD (6 proc.), PSL (5 proc.) i partia Wolność (5 proc.). Partia Razem znalazłaby się poza Sejmem z poparciem 3 proc. respondentów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę