Opozycja może dostać lanie w wyborach samorządowych! Zobacz wyniki sondażu IBRiS!

REKLAMA

Z najnowszego badania preferencji wyborczych pracowni IBRiS, przeprowadzonego w dniach 25 sierpnia – 1 września, wynika, że Zjednoczona Prawica – koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia – wygra wybory w większości sejmików. Jak pokazuje sondaż, Prawo i Sprawiedliwość rządziłoby samodzielnie lub z koalicjantem w co najmniej siedmiu województwach, a Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły PO i Nowoczesnej, w sześciu. Nierozstrzygnięta sytuacja pozostaje jeszcze w trzech województwach: dolnośląskim, opolskim oraz warmińsko-mazurskim.

Zjednoczona Prawica, według sondażu IBRiS, otrzymałaby 35,8 proc. głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej, na którą zamierza głosować 23,3 proc. ankietowanych. Na ostatnim miejscu na podium znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 12,8 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wskazało 7,3 proc. respondentów, i Kukiz’15 z prawie identycznym poparciem wynoszącym 7,2 proc. Komitety regionalne i bezpartyjne wybrałoby 5,4 proc. wyborców, partii Razem zaufałoby 3 proc. badanych, a ugrupowaniu Wolność 2,4 proc. pytanych przez IBRiS. Niewielka grupa ankietowanych, dokładnie 2,8 proc., nie wie jeszcze, na przedstawicieli którego ugrupowania będzie głosować.

REKLAMA

Podziel się: