Opozycja może dostać lanie w wyborach samorządowych! Zobacz wyniki sondażu IBRiS!

Z najnowszego badania preferencji wyborczych pracowni IBRiS, przeprowadzonego w dniach 25 sierpnia – 1 września, wynika, że Zjednoczona Prawica – koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia – wygra wybory w większości sejmików. Jak pokazuje sondaż, Prawo i Sprawiedliwość rządziłoby samodzielnie lub z koalicjantem w co najmniej siedmiu województwach, a Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły PO i Nowoczesnej, w sześciu. Nierozstrzygnięta sytuacja pozostaje jeszcze w trzech województwach: dolnośląskim, opolskim oraz warmińsko-mazurskim.

   

Zjednoczona Prawica, według sondażu IBRiS, otrzymałaby 35,8 proc. głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej, na którą zamierza głosować 23,3 proc. ankietowanych. Na ostatnim miejscu na podium znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 12,8 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wskazało 7,3 proc. respondentów, i Kukiz’15 z prawie identycznym poparciem wynoszącym 7,2 proc. Komitety regionalne i bezpartyjne wybrałoby 5,4 proc. wyborców, partii Razem zaufałoby 3 proc. badanych, a ugrupowaniu Wolność 2,4 proc. pytanych przez IBRiS. Niewielka grupa ankietowanych, dokładnie 2,8 proc., nie wie jeszcze, na przedstawicieli którego ugrupowania będzie głosować.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News