W najnowszym badaniu zaufania dla polityków przeprowadzonym przez pracownię IBRiS na zamówienie portalu Onet wzrost poparcia odnotował urzędujący prezydent Andrzej Duda. Spadła za to popularność przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska. Tym samym Duda powrócił na pierwsze miejsce rankingu.

Zaufanie do głowy państwa deklaruje obecnie łącznie 43,9 proc. badanych, w tym respondenci, którzy Dudzie zdecydowanie ufają (21,8 proc.) oraz badani, którzy raczej mu ufają (22,1 proc.).

Na drugie miejsce awansował premier Mateusz Morawiecki, który cieszy się zaufaniem 41,5 proc. respondentów. Donald Tusk spadł za to na trzecie miejsce z wynikiem 39,2 proc. badanych. Jest to gorszy rezultat niż miesiąc wcześniej, gdy byłemu szefowi PO ufało 40,5 proc. Polaków.

Największą dozę nieufności badani przez IBRiS zadeklarowali w stosunku do byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza (70,9 proc. badanych). Z kolei liderowi Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Schetynie nie ufa aż 58,3 proc. badanych, a prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu – 58,2 proc. respondentów ośrodka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę