Wyniki najnowszego sondażu CBOS przynoszą bardzo złe prognozy dla partii opozycyjnych. Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz’15, PSL i Nowoczesna, a PO uzyskałaby jeszcze gorszy wynik niż w przegranych wyborach w 2015 roku.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w czerwcu, to aż 44 proc. osób uprawnionych do głosowania poparłoby PiS, 22 proc. oddałoby swój głos na PO, a 7 proc. zagłosowałoby na Wiosnę. Pozostałe partie pożegnałyby się z Sejmem.

Na Kukiz’15 zadeklarowało oddanie głosu jedynie 4 proc. ankietowanych, na PSL – 3 proc, na partię KORWIN – 3 proc., a na SLD – 2 pkt proc. Po 1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Zieloni.

W porównaniu z wynikami z maja, poparcie dla PiS spadło o 2 pkt proc. Natomiast chęć głosowania na PO zadeklarowało o 2 pkt proc. więcej ankietowanych niż przed miesiącem. Poprawiły się też nieznacznie, o 1 pkt proc, notowania Wiosny.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6–13 czerwca 2019 roku na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę