Wydawałoby się, że Urząd Skarbowy już niczym nie może zaskoczyć polskiego podatnika. Życie jednak pokazuje, że pomysłowość urzędników wykracza o wiele dalej, niż wyobraźnia obywateli, którzy co rusz są zaskakiwani obiektami zainteresowań fiskusa!

Jedną z takich sytuacji jest akcja Ostrowieckiego Urzędu Skarbowego. Urzędnicy tej instytucji wzywają pary młode, które w roku 2016 roku zawarły związek małżeński. Młodzi małżonkowie muszą przed urzędnikami rozliczyć się z kosztów organizacji wesela. Muszą także udzielić informacji kto i za ile imprezę weselną filmował, fotografował czy też ile skasowała za oprawę muzyczną orkiestra lub wodzirej.

Skąd urzędnicy wiedzą kogo wzywać „na dywanik”? Otóż Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyski zwrócił się do Urzędu Stanu Cywilnego w zakresie sporządzonych aktów małżeństwa za rok 2016. Jak nie trudno przewidzieć, pożądane informacje Skarbówka otrzymała.

Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach potwierdziła informację o akcji urzędu: – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych.

Na parach, które powiedziały sakramentalne „tak” w 2016 roku, ciąży obowiązek odpowiedzi na pytania zadane w sprawie organizacji wesela. Za zbagatelizowanie wezwania Urzędu Skarbowego grozi kara porządkowa do 2800 złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę