„Orły Górskiego” ubekami?! Dostaną niższe emerytury!

Kolejny nonsens ustawy dezubekizacyjnej, która wejdzie w życie 1 października. Nowe prawo miało pozbawić wysokich emerytur osoby, które działały na rzecz totalitarnego państwa, czyli PRL. Okazuje się, że ofiarą bubla prawnego padną także najlepsi polscy sportowcy, medaliści mistrzostw świata, Europy i olimpiad tylko z tego powodu, że w latach PRL reprezentowali tzw. kluby pionu gwardyjskiego.

   

Chodzi między innymi o Wisłę Kraków, Olimpię Poznań, Polonię Bydgoszcz, Gwardię Warszawa, Błękitnych Kielce i Broń Radom. Zawodnicy tych klubów z pracą w Służbie Bezpieczeństwa czy Milicji Obywatelskiej nie mieli nic wspólnego. Zatrudniani byli jednak na etatach mundurowych, dlatego też będą teraz dezubekizowani.

Na równi z utrwalaczami reżimu komunistycznego zostaną więc potraktowani członkowie kadry Kazimierza Górskiego, która zdobyła między innymi tytuł mistrza olimpijskiego w piłce nożnej w 1972 roku, a dwa lata później trzecie miejsce na Mundialu w Niemczech. Represje dotkną takich piłkarzy spośród legendarnych „Orłów Górskiego” jak zawodnik Wisły Kraków i jeden z najsłynniejszych piłkarzy lat 70. Kazimierz Kmiecik, doskonały obrońca Antoni Szymanowski, który grał w krakowskiej Wiśle i w Gwardii Warszawa, złoty medalista z Monachium Ryszard Szymczak oraz również mistrz olimpijski i zawodnik Gwardii Warszawa Jerzy Kraska.

   

Ustawa dezubekizacyjna ma objąć także rodziny sportowców, w tym wdowy po zawodnikach, oraz kadrę trenerską.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “„Orły Górskiego” ubekami?! Dostaną niższe emerytury!

  • 23 września 2017 o 10:09
    Permalink

    Zacznijcie porzadek od swoich w parlamencie wiekszosc to byli czlonkowie PZPR jak i ich rofzice. Pytam kto jak nie PARTIA jest zlem, pamietajcie , ze za krzywdy jakie robicie ludziom i wy jako. Partia kiedys odpowiecie. Za lamanie KONSTYTUCJI ktora jest nsjwyzszym aktem prawnym,a na ktora przysiegaliscie odpowiecie eszyscy co ja zlamalidcie, to jest przestepstwo najwiekszej kategorii.

Komentarze są wyłączone.