W nocy nieznani sprawcy zaatakowali Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na warszawskiej Ochocie. Budynek został obrzucony kamieniami. Wybito prawie wszystkie szyby na parterze, zniszczono klimatyzatory i zdewastowano ogródek restauracji. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Funkcjonariusze zrobili zdjęcia i zabezpieczyli ślady.

To już drugi atak na ośrodek w listopadzie. Jego pracownicy od dłuższego czasu dostawali pogróżki. – Cały czas mamy takie wiadomości na skrzynce mailowej, przez telefon, czy komentarze na mediach społecznościowych – powiedział Ahmad Al Attal, koordynator Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. O groźbach informowana była listownie Kancelaria Sejmu i Kancelaria Senatu oraz prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Już w czerwcu pracownicy ośrodka alarmowali, że otrzymują bardzo dużo anonimowych pogróżek, a ich ton świadczy, że realna jest groźba ataku na muzułmanów. Nie doczekali się wtedy odpowiedzi ani z resortu kierowanego przez Błaszczaka, ani z Kancelarii Sejmu. Zareagowała jedynie Kancelaria Senatu, ale wyraziła przekonanie, że obawy te są przesadzone.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę