Rosyjska Prokuratura Generalna skierowała wniosek do Polski dotyczący sprawy katastrofy smoleńskiej. Chodzi o rozmowę braci Kaczyńskich. Agencja TASS, powołując się na polskie media, podaje, że Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński rozmawiali ze sobą przez telefon satelitarny krótko przed katastrofą. 

Rozmowa zwróciła uwagę rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Według informacji TASS, zwrócono się do Polski z wnioskiem o przesłanie fonogramu rozmowy braci Kaczyńskich, który aktualnie znajduje się w materiałach polskiej sprawy karnej.

Co było powodem skierowania wniosku?

O komunikacie mówiącym o przesłaniu wniosku poinformował przedstawiciel rosyjskiej prokuratury Andriej Iwanow podczas trwającej konferencji prasowej. Wytłumaczył również powód, dla którego wniosek został wysłany.

Powodem są nowe informacje, które pojawiły się w polskich mediach w sprawie katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Agencja TASS podaje też, że istnieją osoby, które wiedzą, na jaki temat rozmawiali bracia Kaczyńscy przed katastrofą. TASS wskazała m.in. na wywiad, w którym uczestniczył sędzia Wojciech Łączewski. Wywiad udzielany był  dla „Gazety Wyborczej”. Sędzia stwierdził w nim, że dobrze zna treść zapisanych rozmów.

Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, której zapis znam z akt ściśle tajnych, to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceni sytuację po 10 kwietnia 2010 r.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę