Władze jednego ze śląskich miast wydały ostrzeżenie dotyczące wielkiego kota. Jeden z mieszkańców twierdzi, że widział zwierzę w okolicy Bierunia.

Drapieżnika zauważył mieszkaniec Chełma Śląskiego i natychmiast powiadomił policję, Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź” w Bieruniu.

– 21 października do Urzędu Gminy wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę – poinformował we wtorek Urząd Gminy Chełm Śląski z powiatu bieruńsko-lędzińskim.

Okazuje się, że duży kot był widziany już wcześniej w okolicach Pszczyny i Kobióra. Wówczas jednak puma nie dała się złapać. Teraz lokalne władze muszą wyjaśnić całą sytuację, a do tego czasu zaapelowano o wzmożoną ostrożność.

– Do czasu wyjaśnienia zdarzenia zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych (łąki, pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112 – głosi komumikat Urzędu Gminy Chełm Śląski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę