Wkrótce zostaną otwarte salony fryzjerskie. Powstały już wytyczne dla zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych, które będą obowiązywać od momentu otwarcia. Co się zmieni?

Ustalono już datę otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych – będzie to data 18 maja. Nowe zasady, w których będą funkcjonować salony beauty ustalili: Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Izbą Kosmetologów i Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego.

Nad nowymi warunkami, pracowano ponad dwa tygodnie. Będzie inaczej niż byliśmy przyzwyczajeni do tej pory. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Jak informuje wizaz.pl musi je jeszcze zaakceptować Główny Inspektor Sanitarny.

Nowe zasady oznaczają między innymi: mierzenie temperatury przed skorzystaniem z usługi i ankieta medyczna, rezygnacja z poczekalni, zapisy online lub telefoniczne, 1,5 odległości między klientami, oddzielenie stanowisk w salonach o małych powierzchniach, stosowanie maseczek i rękawiczek ochronnych/dezynfekcji rąk przez klientów, serwowana jedynie woda w jednorazowych opakowaniach (brak kawy i herbaty), zakaz używania telefonów komórkowych, usunięcie testerów produktów, płatność bezgotówkowa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę