Portal NTO.pl poinformował, że do zdarzenia doszło w Opolskiem w miejscowości Kowalowice. Chłopiec miał groźne rany twarzy i głowy i musiał być przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Pięciolatek miał podejść do owczarka niemieckiego, aby go pogłaskać i wtedy pies rzucił się na chłopca. Zwierzę było na smyczy i obecny był także jego właściciel. Zaatakowane dziecko zaczęła bronić jego ciężarna matka. Także została pogryziona. Obydwoje poszkodowani zostali przetransportowani do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

– Chłopiec został aintubowany i helikopterem dostarczony do naszego szpitala. Na oddziale ratunkowym chirurdzy wstępnie opatrzyli rany opatrunkami bandażowymi i pacjent został przekazany do nas w celu przygotowania do operacji chirurgicznej. (…) Rany twarzy i głowy są bardzo rozległe. Chłopiec jest w stanie stabilnym, ale to jest potężny uraz dotyczący bardzo wrażliwej okolicy ciała – przekazał portalowi NTO dr Wojciech Walas z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna