Fot. Facebook.com/jerzyowsiak

Jerzy Owsiak poinformował w niedzielę na Facebooku, że organizowany przez niego tegoroczny festiwal Pol’and’Rock – który jest kontynuacją Przystanka Woodstock – będzie otwarty jedynie dla osób, które zaczepiły się przeciwko koronawirusowi.

Jednocześnie prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skomentował sobotnie stanowisko zespołu Kult. Jego członkowie oświadczyli, że nie będą występować na imprezach kulturalnych przeznaczonych tylko dla osób, które przyjęły antidotum na COVID-19, gdyż wprowadzanie takich zasad to dyskryminacja.

„Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają – według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal”, napisał szef WOŚP.

Owsiak poinformował jednocześnie, że decyzja o dopuszczeniu do udziału w festiwalu wyłącznie osób zaszczepionych została podjęta przez samych uczestników imprezy.

„No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności – czy koncert dla wszystkich bez żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą”, wyjaśnił Owsiak.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę