Beata Mazurek – rzecznik PiS – opublikowała w mediach społecznościowych wpis. Do niego dołączony był mem – zdjęcie z budynkiem podpisane jako „namiot Jerzego Owsiaka”. Była to oczywiście ironia.

Mem był dołączony do twitta z apelem do opozycji o merytoryczne argumenty w sporze politycznym. Na początku wpisu nawiązała do zarzutów opozycji o to, że Jarosław Kaczyński w rzeczywistości nie żyje wcale tak skromnie.

– Internauci szybko porównali, jak mieszka „bogacz” J.Kaczyński i „biedacy” z totalnej opozycji oraz środowisko, które ją wspiera – napisała na twitterze i załączyła mem ze zdjęciami podpisanymi: „Pałac Jarosława Kaczyńskiego”, „Norka Tomasza Lisa”, „Altanka Radka Sikorskiego”, „Chałupka Grzegorza Schetyny”, „Lepianka Lecha Wałęsy” oraz „Namiot Jurka Owsiaka”.

Na wpis zareagował Jurek Owsiak, który dał Beacie Mazurek 48 godzin na przeprosiny. Wyjaśnił, że na zdjęciu pokazany jest Uniwersytet WOŚP, a nie jego dom. W budynku pokazanym na zdjęciu przeprowadzane są szkolenia wolontariuszy Pokojowego Patrolu.

– Panie J.Owsiak, po zapewnieniu, że jest to Uniwersytet WOŚP do celów edukacyjnych, przepraszam za podanie informacji, która nb. od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie; cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zyskał Pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy – brzmiał kolejny wpis Beaty Mazurek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę