„Rok 2017 okazał się dla geriatrii fatalnym. Najpierw minister, następnie Sejm, a potem także podpis Pani męża spowodował, że geriatrię wyrzucono z sieci szpitali. Nie ma ochrony budżetowej, nie ma ochrony systemowej”, napisał Jerzy Owsiak w dramatycznym apelu do prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

„Kieruję do Pani te słowa o nic nie prosząc, a bardziej informując, bo sprawa dotyczy Pani męża. Nie widzę innej możliwości wskazania adresata, bo słowa kierowane do męża po prostu utkną i przepadną. Może więc Pani pochyli się nad tym i weźmie je sobie do serca. Tak! Do serca, bo o serce tu chodzi”, zaznacza Owsiak.

Jak podkreślił twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we wpisie skierowanym do prezydentowej, „odbudowa i przywracanie szacunku” geriatrii, jako „ważnej” w systemie opieki zdrowotnej dziedzinie medycyny, „utknęło w martwym punkcie”. „To dlatego ostatni Finał, w którym zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy, nie był poświęcony seniorom”, wyjaśnił Owsiak.

Szef WOŚP podaje przykład oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie, który – mimo że został niemal w całości wyposażony z pieniędzy wyposażonych przez Fundację – będzie działać tylko do końca marca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę