Kolejnym pomysłem sieci sklepów Biedronka na zyskanie jeszcze większej ilości klientów jest rozpoczęcie działania automatów do odbioru przesyłek. Będzie można je odbierać tylko w godzinach pracy sklepów.

Póki co wprowadzenie opcji odbioru przesyłek na terenie popularnej sieci znajduje się w fazie testów, zaś firmą wiodącą w testach jest duński Swipbox. Jego działanie ma rozszerzyć się również na tradycyjne miejsca paczkomatów, czyli na ulice, ale najpierw działanie zostanie sprawdzone wewnątrz sklepów sieci Biedronka.

Plany zakładają pojawienie się paczkomatów w największych polskich miastach. Informacje sugerują, że pierwsze mają stanąć w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu.

Co najważniejsze, paczkomaty nie będą możliwe do obsługi w niedziele niehandlowe. Pomysłodawcy uznali, że nie będą starali się obchodzić zakazu handlu, nałożonego przez polskie prawo. To sprawia, że przesyłki będą możliwe do odbioru nie tylko wyłącznie w godzinach pracy sklepu, ale też w dni, w które zgodnie z prawem można dokonywać zakupów.

W tej chwili pomysł jest umiarkowanie pozytywnie odbierany przez klientów sieci Biedronka. Główny problem, wskazywany przy ocenie zamiaru wprowadzenia paczkomatów to fakt, iż będą one dostępne tylko wtedy, gdy dany sklep będzie czynny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę