Były polityk Janusz Palikot włączył się do publicznej dyskusji na temat prezydenta Andrzeja Dudy, jaka się toczy od udzielenia przez głowę państwa wywiadu stacji TVN24.

Duda wypowiedział się między innymi na temat ukaranych prokuratorów i działania policji w czasie demonstracji, czym wywołał oburzenie i falę krytyki.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy policja w Polsce jest „niezwykle profesjonalna”. – U nas nie ma przypadku, że ktoś zginął w czasie jakichkolwiek zamieszek – tłumaczył, wywołując lawinę nieprzychylnych komentarzy.

Nie mniej kontrowersji wywołała wypowiedź głowy państwa o kwestii karania prokuratorów przenoszeniem do innych miast, często odległych o kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania.

– Akurat w zawodach prawniczych jest tak, że zawód prawniczy można sobie zmienić. Jeśli jest im tak bardzo źle, to ja nie widzę problemu. Są inne możliwości. Niekoniecznie trzeba pracować w państwowym zawodzie prawniczym – stwierdził prezydent.

Wypowiedzi Andrzeja Dudy skrytykował Janusz Palikot. Biznesmen nie ograniczył się jednak do oceny samego prezydenta, ale także uderzył w jego wyborców. „Jeśli ktoś wybiera kretyna na prezydenta, to sam jest kretynem”, napisał na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę