REKLAMA

REKLAMA

Ciekawe wyniki przynosi sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar Millward Brown SA na zlecenie „Faktów” TVN i TVN 24. Ankietowani odpowiadali na pytanie: „Kto Pana(i) zdaniem ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie?”. Przytłaczająca większość respondentów nie wymieniła ani obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, ani prezydenta Andrzeja Dudy. Aż 62 proc. badanych przez ośrodek uważa, że Polską rządzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezydenta Dudę, który zajął w sondażu drugie miejsce, od Kaczyńskiego dzieli przepaść. Tylko 13 proc. ankietowanych uważa, że głowa państwa ma wpływ na decyzje polityczne, jakie zapadają w Polsce.

REKLAMA

Jeszcze gorzej wypada premier Morawiecki, którego za osobę decyzyjną uznaje jedynie 8 proc. Polaków.

Po jednym procencie badanych przez Kantar Millward Brown SA wskazało na szefa MON Antoniego Macierewicza i na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę jako na osoby decydujące o kluczowych dla kraju sprawach.

REKLAMA

W ocenie 8 proc. ankietowanych „żadna z tych osób” nie ma znaczącego wpływu na decyzje podejmowane w państwie. Odpowiedzi „nie wiem” i „trudno powiedzieć” udzieliło 7 proc. respondentów.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 21–22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie tysiąca osób w wieku powyżej 18 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA