Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot, w którym młody mężczyzna wylicza wady poszczególnych partii opozycyjnych. Wszystkie mają być złe z wyjątkiem jednej. – PiS nie jest rycerzem na białym koniu, ale dobrze naoliwioną machiną – zachwala ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

Aktor występujący w trwającym dwie minuty filmiku prezentuje liderów opozycji. – Jest pan Grześ i jego ekipa bez realnych i policzonych propozycji. Co oni zrobili dla Polski, dla was? – pyta, po czym wymienia podwyższenie podatków, wieku emerytalnego oraz niezdecydowanie PO w kwestii przyjmowania uchodźców.

W spocie widzimy następnie kilka zmontowanych fragmentów różnych wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. – Najgorsze jest to, że panu Grzesiowi nie można w nic uwierzyć. PO ciągle zmienia zdanie – słyszymy komentarz narratora.

W kolejnych ujęciach pokazany jest prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego partia określona zostaje jako „obrotowa”, czyli niewiarygodna i taka, która zrobi wszystko, byle pozostać przy władzy. W spocie Prawa i Sprawiedliwości obrywa się też SLD, któremu wypomniane zostają korzenie sięgające PRL-u.

Na końcu klipu pojawiają się zdjęcia z konwencji PiS-u. Partia rządząca zostaje nazwana „dobrze naoliwioną maszyną”. Narrator, jako sukcesy obecnej władzy, wymienia obniżenie podatków, wprowadzenie programów socjalnych i utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Zapowiada też propagowanie spotu w mediach społecznościowych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!