Papież Franciszek ostrzega zakonnice. Nie marnujcie czasu na Facebooka i Twittera!

REKLAMA

Ojciec Święty odniósł się do korzystania przez siostry zakonów kontemplacyjnych z portali społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Zalecanie głowy Kościoła katolickiego pochodzą z opublikowanego przez Watykan kilka dni temu dokumentu „Cor Ornas (Modlące serce)”.

Zgodnie z nim portale społecznościowe powinny służyć działaniom prowadzonym „z powagą i zachowaniem dyskrecji” oraz mają być traktowane wyłącznie jako źródła dużej ilości informacji. Zaleca się też, by były wykorzystywane jedynie do propagowania życia zakonnego, a w żadnym wypadku nie mogą być powodem marnotrawienia czasu.

REKLAMA

„Cor Ornas” objaśnia, jak zakonnice zakonów kontemplacyjnych mają przestrzegać reguł zapisanych w wydanej w 2016 roku przez papieża Franciszka konstytucji apostolskiej o żeńskim życiu kontemplacyjnym, czyli „Vultum dei quaerere”. Obejmuje ona 12 dziedzin życia zakonnego, od modlitwy do pracy włącznie.

Papież Franciszek, mimo że ma 81 lat, nie stroni od nowych form komunikowania się i sam aktywnie korzysta z Twittera. Jego tweety w wersji angielskojęzycznej czyta 18 milionów ludzi, a w wersji niemieckiej 640 tysięcy osób.

Udostępnij: