Zdaniem Wirtualnej Polski powstająca z inicjatywy ojca Tadeusza Rydzyka partia Ruch Prawdziwa Europa prowadzi rozmowy z Ruchem Narodowym w sprawie wystawienia wspólnych list w wyborach do Europarlamentu.

Według portalu typowany na przywódcę nowego ugrupowania europoseł Mirosław Piotrowski złożył już wniosek do sądu o rejestrację partii politycznej i odbył pierwsze rozmowy z przedstawicielem Ruchu Narodowego, posłem Robertem Winnickim. „Do rozmowy doszło tuż przed tym, jak informacja o nowej partii pojawiła się w mediach. Pamiętajmy, że my ogłosiliśmy, że idziemy do wyborów razem z partią „Wolność” Janusza Korwin-Mikkego. Natomiast niezależnie od tego, mieliśmy z profesorem Piotrowskim spotkanie dotyczące startu ze wspólnej listy” – stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską Robert Winnicki.

W dalszej części wywiadu poseł przyznał, że ma pozytywne odczucia do nowej inicjatywy na polskiej scenie politycznej. „A co do inicjatywy europosła Mirosława Piotrowskiego, to jeszcze do niedawna nikt nie wiedział, że ona zaistnieje. Nie mogliśmy więc opierać swoich kalkulacji na powstaniu bądź niepowstaniu tej inicjatywy. Jakkolwiek pozytywnie do niej się ustosunkowujemy” – mówił lider narodowców.

Jak ustaliła Wirtualna Polska podczas spotkania nie padły konkretne nazwiska osób na wspólnych listach. Europosłowi Piotrowskiemu zależy na razie na ustaleniu możliwości podjęcia współpracy przy ich tworzeniu w najbliższych wyborach. „Takie rozmowy się odbyły i jesteśmy w dobrym, życzliwym kontakcie. Wybory są w maju. To z jednej strony dużo, a z drugiej mało czasu” – przekonywał poseł Winnicki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!