Na początku lutego Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także b. szef MSZ Radosław Sikorski i Grzegorz Schetyna podpisali apel o stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE.

PAP dotarła do informacji, że partia TERAZ! Ryszarda Petru podjęła decyzję o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej. Petru twierdzi, że wyboru do Europarlamentu powinny pokazać siłę polskiej opozycji. – Nie zgadzamy się na to, aby Polska tkwiła na peryferiach Unii Europejskiej i pozostała na stałe w grupie państw drugiej prędkości – napisał lider ugrupowania.

– Nie kryjemy różnic programowych. Jesteśmy różni, bo różne są poglądy naszych wyborców. Ale nie czas na podziały, gdy w Brukseli mogą reprezentować nas ludzie, którzy obrażają Europę i europejskie wartości. Musimy postawić na osoby, które wzmocnią znaczenie Polski – ludzi, z których będziemy dumni. Dlatego dołączamy do Koalicji Europejskiej i apelujemy do wszystkich partii i środowisk liberalnych o taki sam krok – dodał Petru.

Wcześniej, w sobotę, o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej zdecydowała partia SLD, a w niedzielę Rada Krajowa Partii Zieloni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę