– Potwierdzam, że odchodzę z partii i klubu. Moja decyzja jest spowodowana wyłącznie działaniami kierownictwa PO wobec trójki konserwatywnych posłów – wyjaśnia senator Jan Filip Libicki w rozmowie z Onetem powody swojej rezygnacji z członkostwa w partii Grzegorza Schetyny.

Troje posłów Platformy Obywatelskiej w styczniu głosowało przeciwko wprowadzeniu pod obrady komisji sejmowej proaborcyjnego projektu ustawy. Chwilę po głosowaniu zarząd partii zdecydował o ich wykluczeniu. Libicki od początku nie akceptował tej decyzji zarządu PO.

Polityk, który opuścił Platformę Obywatelską, będzie teraz senatorem niezależnym. Jak podkreślił, nie jest to ruch wymierzony w jego dotychczasową partię. – To jest wyraz solidarności z trojgiem kolegów wykluczonych z partii w styczniu tego roku na skutek tak zwanych głosowań aborcyjnych – panią poseł Fabisiak, panem posłem Biernackim i panem posłem Tomczakiem – zaznacza Libicki.

– Na swoim blogu 19 stycznia napisałem, że bardzo bym chciał, żeby oni wrócili do PO, czekałem 5 miesięcy, w tej sprawie nic się nie wydarzyło, ubolewam nad tym. Na blogu napisałem też, że jeśli to się w jakimś racjonalnym czasie nie zdarzy, że koledzy wrócą, to ja również w geście solidarności się do niech przyłączę – tłumaczy senator powody swojej decyzji.

Jan Filip Libicki deklaruje, że będzie wspierał PO i działania na rzecz zjednoczenia opozycji. – Moje odejście nie jest w żaden sposób wyrazem wsparcia dla PiS. Rządy PiS oceniam bardzo krytycznie. Pozostanę senatorem niezależnym. Już w styczniu zapowiadałem, że to zrobię, jeśli trójka posłów nie zostanie przywrócona do PO – podkreśla polityk.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna