Kolejna partia znalazła się w szeregach Koalicji Europejskiej. Uchwałę o przystąpieniu do przed nadchodzącymi wyborami do europarlamentu przyjął Konwent Krajowy Socjaldemokracji Polskiej.

Jest to partia, która istnieje od 2004 roku. Jej założycielem jest były marszałek sejmu Marek Borowski. Przewodniczący SDPL podkreślił, że Polska potrzebuje alternatywy. – Polska potrzebuje alternatywy dla oddalającego nas od Europy obecnego rządu. Polki i Polacy oczekują od polityków centrum i lewicy wzniesienia się ponad dotychczasowe podziały – zaznaczył w oświadczeniu skierowanym do mediów.

Dołączenie partii do Koalicji Europejskiej uważa za konieczne, ponieważ tylko działając wspólnie, można zrobić coś dla Polski i Europy. – Zachowując samodzielność naszej partii przyjmujemy założenie, potwierdzone przez wyborców, że w nadchodzących wyborach europejskich więcej zrobimy dla Polski i Europy działając wspólnie. Dlatego zdecydowaliśmy o dołączeniu Socjaldemokracji Polskiej do Koalicji Europejskiej – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę