W Sept-Sorts, 60 kilometrów od Paryża, samochód wjechał w pizzerię. Według policji kierowca zrobił to umyślnie. 13-letnia dziewczynka nie żyje, a 12 osób zostało rannych. Wśród ciężko rannych osób, jest także brat zmarłej nastolatki.

Samochód wjechał na zewnętrzny taras, na którym mieściły się stoliki dla gości restauracji. Według relacji jednego ze świadków połowa samochodu znalazła się w restauracji i powaliła wszystkich klientów i personel, którzy znaleźli się na jej drodze.

Miejsce zdarzenia służby otoczyły kordonem bezpieczeństwa, wszystkich rannych ewakuowano. Żandarmeria poprosiła na Twitterze, aby nie zbliżać się do tej okolicy, by nie przeszkadzać władzom w prowadzonych działaniach.

Francuski minister spraw wewnętrznych stwierdził, że zdarzenie prawdopodobnie nie ma podłoża terrorystycznego, ustalono jednak, że było ono rezultatem celowego działania. Kierowca przyznał, że miał zamiar popełnić samobójstwo. Kilka dni temu bezskutecznie tego już próbował. Sprawca został aresztowany.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę