Pasażerowie skakali z samolotu! Pożar na lotnisku w Moskwie! [WIDEO]

Dziś na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo awaryjnie lądował palący się samolot. Wskutek pożaru zginęła co najmniej jedna osoba, zaś część pasażerów wyskakiwała na płytę pasu startowego.

Na pokładzie samolotu Suchoj Superjet rosyjskich linii Aerofłot znajdowało się 73 pasażerów oraz pięciu członków załogi. Maszyna leciała z Moskwy do Murmańska, ale po zaledwie kilku minutach piloci byli zmuszeniu do awaryjnego lądowania. Jak relacjonowali świadkowie, samolot przez kilka minut krążył nad lotniskiem, a później nagle zaczął tracić wysokość.

Czytaj także:  Przedszkolanka podawała dzieciom zatrutą owsiankę!

Informacje zostały przekazane do kontrolera lotów, którzy przyjął zgłoszenie i wydał zgodę na lądowanie. Jak się okazało, bezpośrednią przyczyną konieczności wykonania takiego manewru był pożar, jaki wybuchł na pokładzie maszyny. Bezpośrednią przyczyną prawdopodobnie było uderzenie pioruna. Ogień rozprzestrzeniał się w tak dużym tempie, że część pasażerów zaczęła wyskakiwać z samolotu, kiedy ten toczył się po pasie startowym.

Czytaj także:  Na fryzjera wydał krocie! Trump nie oszczędza na wyglądzie

Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że wskutek pożaru zginęła jedna osoba, a 10 zostało poszkodowanych. Inne źródła sugerują, że śmierć mogło ponieść nawet dziesięć osób, ale póki co brakuje potwierdzenia tych doniesień.

Na miejscu pracują ekipy straży pożarnej, które już ugasiły pożar oraz lekarze pogotowia ratunkowego. Ratownicy zapowiedzieli, że pasażerami zajmą się psychologowie. Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne w sprawie przyczyn katastrofy.

Czytaj także:  Szukali jej dwa lata, odnaleźli dryfującą na morzu! (WIDEO)

https://twitter.com/ConflictsW/status/1125073741082394625

Komentarze