Gazeta.pl opublikowała na swojej stronie artykuł o sugestywnym tytule „Dziś wiceminister i wróg Gronkiewicz-Waltz. A w młodości stał pod blokiem”. Fakt bycia chłopcem z blokowiska miał Jakiego zawstydzić? Ośmieszyć? Zdyskredytować? Być może. Jednak plan nie do końca się udał.

W artykule można było przeczytać: – W ostatnich dniach w sieci pojawiły się zdjęcia sprzed lat wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Nie jesteśmy pewni, czy minister chciałby je pokazywać, ale wielu polityków chętnie i przy różnych okazjach publikuje swoje zdjęcia z młodości.

Patryk Jaki odniósł się do tego na swoim profilu Twittera jasnym przekazem, że nie ma zamiaru wstydzić się za swoje pochodzenie i swoją młodość. Oświadczył: – Tak, stałem pod blokiem, nawet w nim mieszkałem-tak jak miliony Polaków. Nie każdy miał wille w PL lub Szwecji i z górki jak resortowe dzieci.

Wyraził też swoje zdumienie: – Większość foto „w dresie” to fotomontaże. Jednak nie reaguję. Nie rozumiem argumentu,że ktoś jest „zły”, bo pochodzi z biedniejszej rodziny.

Czując, że internauci myślą podobnie, rzucił hasło: – Kto stał pod blokiem niech daje RT;) a nawet zdjęcie.

Nie przeliczył się, w odpowiedzi posypały się kąśliwe memy i wpisy użytkowników Twittera, świadczące o solidarności z politykiem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę