Patryk Jaki, gdy zostanie prezydentem Warszawy, da każdemu 1000 złotych za adopcję psa!

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki oświadczył, że jeśli wygra wybory, to każda osoba, która w stolicy zaadoptuje psa, dostanie 1000 złotych.

Polityk podkreślił, że dla miasta jest to lepsze rozwiązanie niż dofinansowywanie schronisk dla zwierząt, w których koszt utrzymania psa to nawet 3 tysiące złotych. – Dlatego będziemy chcieli wprowadzić bon o wartości 1000 zł dla osób, które adoptują pieska bądź kotka ze schroniska. Uważamy, że to miastu się opłaci – stwierdził wiceminister sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Propozycja kandydata Zjednoczonej Prawicy wywołała burzę w internecie. „To takie 500+ na psa? Czyli namnożą się zbieracze? Postulowałabym ewentualne wsparcie behawiorysty weterynarza dla adoptujących, bo biorą zwierzę po przejściach a potem zonk”, napisała Katarina.

„A kiedy pan obieca, że z kranów będzie płynął Johny Walker?”, spytał ironiczne polityka Solidarnej Polski bloger Lord Koks.

„Brakuje na flaszkę? Wpadnij do schroniska, zapłacą za wiecie psa”, spuentowała zapowiedź Jakiego znana blogerka Kataryna.

Komentarze