Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki oświadczył, że jeśli wygra wybory, to każda osoba, która w stolicy zaadoptuje psa, dostanie 1000 złotych.

Polityk podkreślił, że dla miasta jest to lepsze rozwiązanie niż dofinansowywanie schronisk dla zwierząt, w których koszt utrzymania psa to nawet 3 tysiące złotych. – Dlatego będziemy chcieli wprowadzić bon o wartości 1000 zł dla osób, które adoptują pieska bądź kotka ze schroniska. Uważamy, że to miastu się opłaci – stwierdził wiceminister sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Propozycja kandydata Zjednoczonej Prawicy wywołała burzę w internecie. „To takie 500+ na psa? Czyli namnożą się zbieracze? Postulowałabym ewentualne wsparcie behawiorysty weterynarza dla adoptujących, bo biorą zwierzę po przejściach a potem zonk”, napisała Katarina.

„A kiedy pan obieca, że z kranów będzie płynął Johny Walker?”, spytał ironiczne polityka Solidarnej Polski bloger Lord Koks.

„Brakuje na flaszkę? Wpadnij do schroniska, zapłacą za wiecie psa”, spuentowała zapowiedź Jakiego znana blogerka Kataryna.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna