Europoseł PiS Patryk Jaki skomentował domaganie się przez opozycję dymisji Zbigniewa Ziobry. Apele o odwołanie ministra sprawiedliwości pojawiły się po doniesieniach Onetu o tym, że urzędnicy podlegającego mu resortu udostępniali wrażliwe informacje z życia co najmniej 20 sędziów, a wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa Stowarzyszenia „Iustitia”.

Zdaniem Jakiego afera z hejtowaniem sędziów to jednak jedynie pretekst do zdymisjonowania Ziobry. Prawdziwe tło, w ocenie europosła, jest zupełnie inne – PO i elity III RP chcą dlatego głowy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, bo naruszył on ich interesy, rozbijając różne mafie i konfiskując przestępcom majątki.

Patryk Jaki stwierdził też, że opozycja nie powinna komukolwiek wytykać uprawiania hejtu, ponieważ sama wielokrotnie oczerniała PiS, a więc uprawiała ten proceder.

„Skąd bierze się zawziętość III RP do odwołania Zbigniewa Ziobry? Bynajmniej nie z tego, że jest słabym ministrem, bo wtedy by nie przeszkadzał”, napisał na Twitterze były wiceminister sprawiedliwości.

„Rozbite mafie vatowskie, reprywatyzacyjne, skonfiskowane majątki grup przestępczych na największa w III RP skalę, wiele bardzo zaawansowanych śledztw, podjęcie się niemożliwego (patrz historia III RP) – tj. realnych zmian w sądownictwie w tym również personalnych – generuje potężny atak”, wyliczył Patryk Jaki.

Za sukcesy Zbigniewa Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości eurodeputowany PiS uznał także „zmiany w KPK, KK, Ustawie o prokuraturze, nową ustawę o komornikach, ukrócenie lichwy itd.” „Ciągły spadek przestępczości i wzrost poczucia bezpieczeństwa nie »zrobiły się same«”, podsumował Jaki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!