Patryk Jaki: Platforma Obywatelska jest partią antypatriotyczną! (WIDEO)

Eurodeputowany PiS Patryk Jaki zaatakował w środę w ostrych słowach polityków Platformy Obywatelskiej. Były wiceminister sprawiedliwości zarzucił im, że akceptują zachowanie kandydującej z warszawskiej listy KO Klaudii Jachiry.

Chodzi o pozowanie Jachiry pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, gdzie transparentem „Bób, hummus, włoszczyzna” parodiowała hasło „Bóg, honor, ojczyzna”. Kandydatka KO kpiła także z prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nazywając go podczas spotkania z wyborcami „nieudacznikiem tysiąclecia”. Jachira drwiła też z katastrofy smoleńskiej, mówiąc: – O godzinie 22. zacznie się na żywo blok ekshumacyjny oraz quiz „Czyja to kończyna”.

Odnosząc się do tych incydentów z udziałem Klaudii Jachiry, Patryk Jaki określił Platformę Obywatelską jako „partię antypatriotyczną”.

– Zachowanie pani Jachiry. Jeżeli Platforma Obywatelska nie wywaliła jej jeszcze na zbity pysk za to, co zrobiła przed tym pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to znaczy, jak rozumiem, że się zgadza – mówił europoseł PiS podczas konferencji prasowej. – Ona dalej występuje pod szyldem Platformy Obywatelskiej. To Platforma Obywatelska jest, jak rozumiem, partią antypatriotyczną – ocenił Patryk Jaki.

 

Komentarze

Czytaj także:  Ochojska apeluje do rządu: Przyjmijcie sieroty ze spalonego obozu Moria
Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.