Poseł i rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak wypowiedział się z ogromnym uznaniem o dokonaniach europosła Patryka Jakiego. Byłego wiceministra sprawiedliwości porównał do króla Kazimierza Wielkiego, który „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Na podobnej zasadzie, zdaniem polityka, Patryk Jaki zmienił oblicze polskiego więziennictwa.

– Jeśli chodzi o „Pracę dla więźniów”, to jest wielki sukces Ministerstwa Sprawiedliwości i Patryka Jakiego. Mówiło się o królu Kazimierzu Wielkim, że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną, to Patryk Jaki zastał Służbę Więzienną i więźniów, którzy nie pracowali, a dzięki działaniom Patryka Jakiego przede wszystkim jako wiceministra, który odpowiadał za ten dział, więźniowie w końcu pracują – powiedział Kanhak na antenie Polsat News we wtorek rano.

Poseł Solidarnej Polski przekonywał, że program „Praca dla więźniów” bardzo dobrze funkcjonuje. Na dowód pokazał wykres dotyczący zatrudnienia więźniów z czasów, gdy ministrem sprawiedliwości był Krzysztof Kwiatkowski, zestawiony z danymi, gdy za więziennictwo odpowiadał Patryk Jaki.

Innego zdania na temat działania programu „Praca dla więźniów” są inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Z raportu z kontroli NIK w Służbie Więziennej wynika, że w czasie, gdy sprawował nad nią nadzór Patryk Jaki, doszło do nieprawidłowości, które mogły narazić Skarb Państwa na wielomilionowe straty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę