– Wicepremier Beata Szydło byłaby dobrym szefem Parlamentu Europejskiego – powiedział w środę w porannym wywiadzie w TVN24 Patryk Jaki. Polityk zastrzegł jednocześnie, że na tego rodzaju spekulacje jest jeszcze za wcześnie, ponieważ wiele zależy od tego, jaki będzie układ sił w europarlamencie.

Wiceminister sprawiedliwości, który został w niedzielę wybrany na eurodeputowanego, został zapytany w TVN24, czy PiS ma kandydata na szefa Parlamentu Europejskiego. – Zobaczymy, jaka stworzy się koalicja. Pracujemy nad tym, aby zbudować większość w Parlamencie Europejskim – odpowiedział Jaki i dodał: – Może się okazać, że akurat nasza frakcja będzie kluczowym elementem układanki koalicyjnej. Nie ukrywam, że na to liczymy i na to jest duża szansa.

Patryk Jaki dopytywany, kto mógłby zostać polskim komisarzem w Komisji Europejskiej, zapewnił, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma wielu bardzo dobrych kandydatów. – Naturalnym jest oczywiście pani premier Beata Szydło, ale mamy wielu innych wielu parlamentarzystów europejskich również, dlatego zobaczymy – oświadczył. Jednocześnie podkreślił, że jest przekonany, iż Szydło dałaby sobie radę na fotelu unijnego komisarza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!