Obecnie każdy chce skomentować kryzys dyplomatyczny z jakim zmaga się Polska i dorzucić swoje „trzy grosze” w tej kwestii. Głos postanowił też zabrać lider Kukiz’15, który dosadnie skomentował wpis na Twitterze Donalda Tuska oraz powiedział, co sądzi o nowelizacji ustawy o IPN.

Po tym jak Przewodniczący Rady Europejskiej jednoznacznie wypowiedział się na temat ustawy o IPN oraz jej pomysłodawcach, wywołał istną burze wśród zwolenników prawicy. Swoje niezadowolenie wygłosił także Paweł Kukiz, który skomentował wpis Donalda Tuska następującymi słowami:

„Panie Przewodniczący… Powinien pan Bogu dziękować, że nie ma ustawy penalizującej głupotę. Po tym swoim wpisie dostałby pan dożywocie.”

Lider Kukiz’15, także na antenie radiowej Trójki nie krył oburzenia na reakcję Tuska, nazywając ją „żenującą”. Sam również postanowił wypowiedzieć się na temat nowelizacji Ustawy o IPN, podkreślając zarazem, że zdaje sobie sprawę z kontrowersyjności swoich słów. Jest on zdania, że dobrze się stało, iż wywołuje ona tak duże zamieszanie.

– To zabrzmi prowokacyjnie, ale dobrze, że zaszło takie duże zamieszanie. Możemy w końcu dążyć do prawdziwego pojednania między narodami żydowskim i polskim. Tłumione demony wypłynęły na powietrze. To, co będzie dalej, zależy od dobrej woli premiera, MSZ, dyplomacji, Knesetu. Na razie mamy do czynienia z bardzo poważną sprawą. Należy to wykorzystać jako pretekst do rozpoczęcia dyskusji historycznej – przyznaje Paweł Kukiz.

Radzi również Andrzejowi Dudzie by „wziął pod uwagę nieprecyzyjność ustawy” i pomyślał nad skierowaniem jej do Trybunału Konstytucyjnego. Tym posunięciem zyska trochę na czasie i sprawdzi jak zachowa się Izrael. Jeżeli będzie „szedł w zaparte”, prezydent powinien podpisać ustawę.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę