Pawłowicz apeluje do Szwedów: Przed meczem z Polską zwróćcie skarby zrabowane podczas Potopu!

Fot. Facebook.com/KrystynaPawlowicz

Krystyna Pawłowicz zamieściła w niedzielę na Twitterze wpis, w którym żąda od Szwecji zwrotu Polsce zrabowanego przez ten kraj podczas Potopu polskiego majątku. Ma to nastąpić jeszcze przed środowym meczem szwedzkiej reprezentacji z kadrą Paula Sousy, który będzie decydował o wyjściu biało-czerwonych z grupy na Euro 2020.

   

„Szwedzi! Przed meczem zwróćcie Polsce zrabowany i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie”, napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego, nawiązując do szwedzkiego najazdu na Rzeczpospolitą w latach 1655–1660.

W kolejnym wpisie Pawłowicz podkreśliła, że mecz z Polską jest „dobrą okazją, by Szwedom przypomnieć” ich  kradzieże polskiego mienia.

   

„Rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami. Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają…”, oświadczyła była poseł PiS.

Udostępnij:
   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę