Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach skomentowała na Twitterze aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości. W ocenie posłanki PiS obraz, jaki wyłania się z doniesień medialnych na temat farmy trolli, dowodzi, że sędziowie to skompromitowane środowisko. Parlamentarzystka zwróciła również uwagę, że prawdziwy ludzki dramat rozgrywa się obecnie w Tatrach, gdzie porażenie piorunem zebrało na Giewoncie śmiertelne żniwo, i to ta sprawa dziś najbardziej interesuje Polaków.

„Opozycyjni sędziowie sami pokazują teraz kompromitującą prawdę o nich i środowisku sędziów. Walczą między sobą, publikują prywatne brudy. A na sali sądowej obłudnie pouczają nas o etyce, wierności, uczciwości… Bijcie się sami i zostawcie Polaków w spokoju! Prawdziwe tragedie są w Tatrach…”, napisała Pawłowicz.

Polityk PiS odniosła się w ten sposób do publikacji Onetu, z których wynika, że Łukasz Piebiak, będąc wiceministrem sprawiedliwości i prawą ręką Zbigniewa Ziobry, stał za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia „Iustitia”. Portal Onet ustalił ponadto, że kilku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości – poprzez udostępnianie wrażliwych informacji z życia prywatnego – mogło zaszkodzić co najmniej 20 sędziom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę