Pawłowicz o protestujących studentach: Wstyd mi za tę rozzuchwaloną zgraję

REKLAMA

W czwartek prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim. Przeciwko obecności głowy państwa na uczelni protestowali studenci, którzy przynieśli na manifestację kilkumetrową tęczową flagę.

Studenci demonstrowali przeciwko mowie nienawiści, jaką w ich ocenie prezydent Duda stosuje, wypowiadając się o osobach LGBT, oraz przeciwko nominacji posła PiS Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki.

REKLAMA

REKLAMA

Protest studentów oburzył sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz. „Pierwszy Obywatel Rzeczypospolitej, Prezydent Andrzej DUDA wybrany demokratycznie przez 10 mln Polaków ma pierwsze prawo wizyty na polskiej, PAŃSTWOWEJ uczelni, jaką jest Uniwersytet Warszawski. Kto tego nie szanuje, zawsze może pobierać swe nauki w uczelniach prywatnych”, napisała była posłanka PiS na Twitterze.

W kolejnym wpisie Pawłowicz wyznała, iż nie może uwierzyć, że po 45 latach, w których studiowała, a następnie pracowała na Uniwersytecie Warszawskim, uczelnia będzie profanowana.

„Wstyd mi za tę rozzuchwaloną zgraję. Nie jesteście godni progów ponad 100-letniego Uniwersytetu utworzonego z patriotycznych inspiracji”, stwierdziła Krystyna Pawłowicz, zwracając się do studentów.