Pawłowicz: Ścieki w Wiśle to sabotaż opozycji przed wizytą Trumpa w Warszawie!

REKLAMA

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz na Twitterze odniosła się do środowej awarii kolektorów w warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. Jej zdaniem może mieć ona związek z nadchodzącą wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce.

Zdaniem Pawłowicz wyciek ścieków do Wisły powstał w wyniku sabotażu opozycji, która w ten sposób chciała zapobiec obecności Trumpa na oficjalnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

REKLAMA

REKLAMA

„Ciekawa sprawa, tuż przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa i wkrótce przed wyborami – nagle, niespodziewanie awarii ulegają dwa, od raz dwa równocześnie, dwa kluczowe – jakby się umówiły – kolektory oczyszczania ścieków… Ciekawa sprawa… Sabotaż »życzliwych« Polsce…?”, napisała w czwartek posłanka PiS.

We wcześniejszych wpisach oskarżyła natomiast prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o to, że tak „jak kiedyś Putin” przed 24 godziny „ukrywał przed opinią publ. awarię gł. warszaws. oczyszczalni ścieków”. W ten sposób „naraził na ciężkie infekcje i choroby wielu mieszkańców Warszawy i dalszych nadwiślańskich miejscowości” i „pozwolił na ogromne zatrucie środowiska”.

Posłanka PiS wezwała prezydenta Warszawy do dymisji i „do oceny prokuratora”.

Udostępnij: