– Zostało to przyjęte z niesmakiem – powiedział portalowi DoReczy.pl jeden z polityków PiS, komentując reakcję władz tej partii na ostatnie wypowiedzi europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego. Polityk partii Zbigniewa Ziobry stwierdził m.in., że należy rozpatrzyć zmianę na stanowisku premiera.

Wybory parlamentarne przyniosły – niekorzystną dla Jarosława Kaczyńskiego – zmianę sił wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina wprowadziły po 18 posłów do Sejmu, co przy zaledwie 235 mandatach obozu rządzącego bardzo znacznie wzmocniło ich pozycję polityczną.

Już po wyborach Jaki, jeden z najbliższych współpracowników Ziobry, oświadczył publicznie, że podczas dyskusji o składzie nowego rządu „potrzebna jest rozmowa” w sprawie zmiany premiera, którym obecnie jest Mateusz Morawiecki.

Jaki odniósł się do obecnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy również na Facebooku. Podkreślił, że musi ona odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pomimo ogromnych sukcesów rządów PiS w ostatnich wyborach większość Polaków zagłosowała na opozycję i doprowadziła do powrotu lewicy do parlamentu.

https://www.facebook.com/PatrykJaki/posts/2203956439708421

„Dlaczego Polacy byli silni w walce (doceniani we wspomnieniach najważniejszych przywódców świata)? Ponieważ wierzyli w ponadczasowe wartości, a nie w pieniądz i wygodę życia”, napisał europoseł SP. „I to jest prawdziwa walka o Polskę. Prawica, jeśli chce przetrwać, musi zatrzymać proces «wrogiej socjalizacji» społeczeństwa – inaczej za kilka lat nasza Ojczyzna będzie wartościami «różowa». Nie chodzi nam więc o sprawy «personalne», ale gwarancje, że nowy rząd nie przegapi spraw najważniejszych”, stwierdził.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę