Fot. Facebook.com/SamuelPereiraPL

Redaktor naczelny portalu TVP Info oświadczył w czwartek w wywiadzie dla telewizji wPolsce, że politycy opozycji mają obowiązek szanować dziennikarzy telewizji publicznej. Samuel Pereira skomentował w ten sposób wypowiedzi szefa PO Donalda Tuska, który stwierdził, że dziennikarze TVP nie są wiarygodni i biorą udział w nagonce na niego kierowanej przez PiS.

Pereira ostro skrytykował postawę opozycji w traktowaniu mediów rządowych.

Jak stwierdził, „politycy zapominają, że jako politycy mają obowiązek szanować drugiego człowieka niezależnie, co o nim myślą”. – Jeśli dla polityków PO dziennikarze TVP nie są dziennikarzami, to dlaczego nagle przez to przestają być również ludźmi ?! Bo przecież zwykłego człowieka też nie powinno się w ten sposób traktować, też nie powinno się odpowiadać w tak arogancki, chamski, czasami brutalny sposób na zadawane pytanie – atakował szef portalu TVP Info.

Pereira ubolewał, że „dziennikarze TVP – szczególnie ci, którzy są napiętnowani, pokazywani w negatywnym świetle – później spotykają się z różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami”.

Oświadczył, że w wyniku nieprzychylnego stosunku polityków opozycji do pracowników mediów Jacka Kurskiego, dziennikarze są atakowani, również fizycznie.

– OK, to jest wpisane może w trudny zawód dziennikarza, tylko pytanie, czy politycy, którzy to robią, mają świadomość konsekwencji odpowiedzialności tego, że później ludzie mniej stabilni emocjonalnie przychodzą pod budynek TVP i fizycznie atakują dziennikarzy. Czy to jest coś, co może dalej się rozwinąć? Mam nadzieję, że nie – powiedział Pereira.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę