REKLAMA

REKLAMA

Ryszard Petru, który chce znowu zaistnieć w polityce poprzez założenie nowej partii TERAZ, ostatnio znowu pojawia się w mediach. Rozmawia przede wszystkim o nowym ugrupowaniu. Twierdzi, że na scenie politycznej jest miejsce po Nowoczesnej, której także był założycielem i prekursorem.

W porannej rozmowie w RMF FM zapowiedział, że jego nowa partia stawia głównie na gospodarkę i będzie walczyć o to, aby zakaz handlu w niedziele został zniesiony. – Dostrzegam miejsce na scenie politycznej po Nowoczesnej. Tworzę ugrupowanie, które stawia na gospodarkę i kwestie społeczne. Chcemy walczyć o zniesienie zakazu handlu w niedziele – mówił Petru w programie. Polityk został zapytany także o kłopoty Nowoczesnej. Stwierdził, że jest mu z tego powodu przykro, ponieważ zaangażował w rozwój partii dużo czasu i wysiłku. – Osoby, które prowadzą Nowoczesną, są dorosłe, podejmują decyzje i jest, jak jest – dodał polityk.

REKLAMA

Ryszard Petru odniósł się także do pytania o nową partię. Czy widzi jakiekolwiek szanse? Raz się nie udało, czemu ma udać się drugi raz? – Taka była historia polskich partii politycznych. Jarosław Kaczyński zakładał Porozumienie Centrum, a jak mu się nie udało, to potem założył wraz z bratem PiS. I akurat grupa osób, która stworzyła z nim Porozumienie Centrum do dziś z nim jest – odpowiedział Petru.

REKLAMA