Lider Nowoczesnej Ryszard Petru znów chciał podnieść swoje notowania polityczne. Tym razem przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego złożył za pośrednictwem serwisu You Tube życzenia dzieciom rozpoczynającym naukę. Skrytykował również reformę edukacji, którą – językiem totalnej opozycji – określił jako „deformę”. Jeśli Petru liczył na masowy oddźwięk i dotarcie ze swoim przekazem do ogromnej rzeszy użytkowników tego portalu, to się przeliczył. Jego filmik „10 pytań do… Ryszarda Petru” miał do wtorkowego południa zaledwie 118 wyświetleń.

Lider Nowoczesnej życzy w nim uczniom, by rozpoczynający się rok szkolny minął im jak najszybciej i by mogli w szkole z powodzeniem realizować wszystkie swoje pasje, no i oczywiście – dobrze się uczyli. Przy okazji ujawnia, które z przedmiotów najbardziej go interesowały, z czym kojarzy mu się szkoła. Dowiadujemy się, że Petru właśnie w latach szkolnych rozpoczął swoją karierę biznesową, gdyż zajmował się już wtedy drobnym handlem artykułami, które co prawda nie były „duże”, ale za to pieniądze za nie otrzymywał „przyzwoite”. A przede wszystkim już w drugiej klasie podstawówki układał z powodzeniem modną wówczas kostkę Rubika.

Lider opozycyjnej Nowoczesnej nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie próbował tłumaczyć rodzicom, jak szkodliwa dla ich dzieci jest reforma edukacji wprowadzona właśnie przez rząd Beaty Szydło i minister edukacji Annę Zalewską, a polegająca m.in. na zmianach programowych i powrocie do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Ta „deforma”, jak podkreślił Petru, zostanie cofnięta po najbliższych wyborach parlamentarnych, a do tego czasu zostaną opracowane założenia, które cofną jej negatywne skutki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę