– Samo łączenie partii w formule anty-PiS, co pokazały wybory europejskie, jest antyskuteczne – powiedział w środę w Radiu TOK FM Ryszard Petru. Założyciel Nowoczesnej oraz partii Teraz! doradził opozycji, co ma zrobić, by wygrać jesienne wybory parlamentarne.

Petru podkreślił, że opozycja musi przejść do ofensywy programowej, co „trzeba połączyć z odpowiednią układanką partyjną”. – Odwrotnie być nie może. Bardzo silna lista senacka, oparta na samorządach i ludziach, którym się chce i nie są partyjniakami. Trzeba sobie zdać sprawę, że same billboardy nie wystarczą. Nauczymy się od PiS. Hasło „500 plus” ma dwa słowa. Każdy wie, o co chodzi – stwierdził polityk.

Zdaniem Petru program opozycji powinien opierać się na trzech filarach: ochronie zdrowia, edukacji i przedsiębiorczości. Należy również wyciągnąć wnioski z przegranej z PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. –Trzeba wystawić trochę innych zawodników na pole. Kapitana nie zmienimy, bo to nie ta dynamika. Trzeba wyciągnąć wnioski, co zrobił PiS w analogicznej sytuacji. Oni schowali swojego głównego machera, Jarosława Kaczyńskiego i wystawili inne twarze: Beatę Szydło i Andrzeja Dudę – zauważył polityk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę