– Bardzo dziękuję Grzegorzowi Schetynie za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam – oświadczył we wtorek w Polsat News Ryszard Petru. Polityk przypomniał, że zakładana przez niego w 2015 roku Nowoczesna powstała jako kontra do PO.

– Platforma jest partią konserwatywno-ludową, za mało ukierunkowaną na przedsiębiorczość – zaznaczył były szef Nowoczesnej. Według niego dowodem na to były utrudnienia dla firm czynione przez rząd PO-PSL i ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz skok na OFE.

– Poza tym PO jest światopoglądowo bardzo konserwatywna, a ja szukam rozwiązania, które byłoby bardziej uniwersalne – wyjaśnił Petru, tłumacząc powody nieprzyjęcia oferty Schetyny.

Ryszard Petru na antenie Polsat News zapowiedział, że po wyborach samorządowych przedstawi swój pomysł na nową siłę polityczną. Były lider Nowoczesnej ujawnił, że będzie to ugrupowanie o charakterze społeczno-liberalnym, którego priorytetem będzie promowanie przedsiębiorczości i wprowadzenie niskich podatków z jednej strony, a z drugiej – wspomaganie najbardziej potrzebujących obywateli.

Polityk podkreślił jednocześnie, że nie jest zwolennikiem rozdawnictwa publicznych pieniędzy i fundowania przez państwo wyprawek szkolnych dla wszystkich dzieci, również tych z bogatych rodzin. W ocenie Ryszarda Petru, pieniądze te można z lepszym pożytkiem przeznaczyć na rozwiązanie problemów osób niepełnosprawnych w Polsce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę