Ryszard Petru nie wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu. Taką decyzję ogłosił w rozmowie z „Dziennik Gazeta Prawna”. Ryszard Petru to przede wszystkim biznesmen i ekonomista, który w polityce znany jest głównie z tego, że jest założycielem partii Nowoczesna oraz Teraz!. Jak już wiadomo, wycofuje się on z życia politycznego i najprawdopodobniej wróci do biznesu.

Dlaczego Petru rezygnuje z polityki? Jak twierdzi, nie chce „przykładać ręki do uchwalania kolejnych ustaw niszczących gospodarkę”. – Dla naszego elektoratu ważniejsze jest zwycięstwo nad PiS niż program gospodarczy – mówił w rozmowie z gazetą. – Nie jestem w stanie przeciwstawić się tendencjom populistycznym tak skutecznie, jak bym chciał – dodaje.

Ryszard Petru stanął na czele partii Nowoczesna w 2015 roku. To wtedy nastąpił jego pierwszy, ważny krok w polityce. Obecnie Petru zszedł na dalszy plan i nie ma możliwości przebicia. Partia Teraz! – kolejna założona przez polityka – nie miała racji bytu. Polityk nie wyklucza tego, że jeszcze kiedyś wróci do polityki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę