Szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann złożył w poniedziałek Ryszardowi Petru propozycję dołączenia do swojej partii. Założyciel i były przewodniczący Nowoczesnej już po kilku godzinach oświadczył, że nie skorzysta z tej oferty, ponieważ jego poglądy na wiele kwestii są inne niż linia PO.

Zaproszenie do współpracy dla byłego lidera Nowoczesnej Sławomir Neumann wyartykułował podczas porannej rozmowy na antenie RMF FM. Powiedział, że „jeśli Petru myśli poważnie o polityce, powinien dołączyć do PO”. Jednocześnie szef klubu Platformy krytycznie odniósł się politycznych planów Ryszarda Petru, Joanny Schmidt i Joanny Scheuring-Wielgus, którzy planują wspólne założenie partii.

– Łączenie się jest czymś, co jest dla ludzi ważne, a budowanie równoległych projektów jest szkodliwe – ocenił Neumann.

Do propozycji polityka PO Ryszard Petru ustosunkował się na Twitterze. „PO nie reprezentuje elektoratu, dla którego praca, wolność gospodarcza i unikanie populizmu są fundamentalne. Dowodem są propozycje: 13 emerytura, niższy wiek emerytalny (czyli niskie emerytury). Jeśli chcemy wygrać z PiS, musimy reprezentować tych wyborców”, napisał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!