51 stopni Celsjusza. Tyle wynosiła dziś po południu temperatura jezdni w Bydgoszczy. Kierowcy przejeżdżający ulicą Focha, przecierali oczy ze zdumienia, widząc tory tramwajowe, które wygięły się w górę.

Niecodzienny widok uwiecznił na zdjęciu Damian Kościecha. Awaria spowodowała ogromne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Zanim ekipy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej naprawiły awarię, tramwaje aż 14 linii przekierowano na trasy objazdowe lub zastąpiono autobusami.

– Awaria torowiska to skutek temperatur. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Tramwaj przejechał, a tory wystrzeliły w górę – opisywał zdarzenie „Expressowi Bydgoskiemu” rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

W Polsce w najbliższych dniach nie zanosi się na zmianę pogody. We wtorek w całym kraju termometry wskazywały ponad 30 stopni w cieniu. To jednak dopiero przygrywka przed tym, co ma nas spotkać, gdyż do czwartku słupki rtęci mają przekroczyć nawet 35 kreskę.

W związku z falą upałów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla kolejnych województw, a w kilku podniósł poziom zagrożenia z pierwszego na drugi stopień. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje z kolei o nadchodzących burzach, gradzie, a nawet trąbach powietrznych.

 

 

 

 

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę