Piękny gest piłkarskiej supergwiazdy! Ronaldo został ambasadorem białostockiego krwiodawstwa!

REKLAMA

Portugalczyk Ronaldo, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i wielokrotny zdobywca Złotej Piłki, został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Placówka poinformowała o tym wydarzeniu na swojej stronie internetowej.

Centrum podkreśla, że Ronaldo jest dawcą krwi od 24 roku życia. Bierze również udział w kampanii honorowego krwiodawstwa pod nazwą „Be The 1”. „Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa”, czytamy w komunikacie placówki.

REKLAMA

„Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi”, pisze RCKiK, zauważając, że z tego powodu każda osoba, która oddaje krew, jest unikatowa.

„Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę, jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi”, pisze białostockie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Placówka apeluje również do mieszkańców miasta, by ci przyłączyli się do akcji oddawania krwi: „Dołącz do Cristiano Ronaldo i RCKiK w Białymstoku. Oddaj krew już dziś i uratuj komuś życie. Be The 1”.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: