Amerykańska astronautka, Anne McClain, przebywając na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, miała zalogować się na konto bankowe swojej żony – tak brzmi podejrzenie o dokonanie pierwszego, historycznego przestępstwa w kosmosie.

Amerykańskie media podają, że Anne McClain i Summer Worden pozostają w separacji od ubiegłego roku. NASA zapewne nie udzielałaby się w tej sprawie, gdyby nie fakt, że pojawiło się sporo kontrowersji w związku z dawnym kontem małżeńskim kobiet. Druga z kobiet, będąca jednocześnie byłą pracowniczką wywiadu sił powietrznych NASA, poprosiła swój bank o listę komputerów, z których dokonano logowania w elektronicznym systemie bankowym. Okazało się, że jedno z wejść pochodziło z urządzenia wykorzystywanego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

McClain przyznała, że jest mocno rozgoryczona, iż jej partnerka postanowiła wyznać mediom informacje na temat tego sporu, jednocześnie dodając, że sama wstrzyma się z jakimikolwiek komentarzami do momentu zakończenia oficjalnego dochodzenia.

Astronautka przyznała się, że logowała się do konta bankowego w celu kontroli sytuacji wspólnych jeszcze finansów, a dodatkowo chciała zadbać o syna Worden, który przed separacją był pod opieką obu kobiet. Summer jednak nie przyjęła tych wyjaśnień i złożyła na McClain oficjalną skargę do Federalnej Komisji Handlowej i inspektoratu NASA, zarzucając jej kradzież danych finansowych i tożsamości.

Ze względu na kraj, z którego się wywodzi, McClain będzie odpowiadać przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości – tak brzmią zapisy oficjalnego regulaminu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jeśli przed sądem dojdzie do wystawienia oficjalnego zarzutu wobec astronautki, będzie to pierwsze, historyczne przestępstwo dokonane w kosmosie.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę