61-letnia Amerykanka chorująca na cukrzycę i marskość wątroby wydalała alkohol zamiast moczu. Przypadek ten zadziwił lekarzy. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli! To pierwszy taki przypadek w historii medycyny.

Schorzenia, z którymi zmagała się kobieta dotykają bardzo często nadużywających alkohol. Mimo to 61-latka upierała się, że nie zmaga się z takim problemem. Ku zdziwieniu medyków, okazało się, że kobieta nie kłamała. Lekarze zalecili szereg badań, w tym podstawowe badanie moczu. Jego wyniki bardzo ich zaskoczyły.

W moczy widoczna była zawartość alkoholu. Jednak wyniki z krwi zaprzeczały temu, by Amerykanka alkohol spożywała. Wszystko zostało wyjaśnione. Naukowcy dowiedli, że w pęcherzu 61-latki przez wysoką zawartość cukru w organizmie wytworzył się gatunek grzybów Candida glabarta, które odpowiadają za fermentację alkoholową. Jak się okazało, to właśnie fermentacja zachodziła w pęcherzu chorej kobiety.

W pęcherzu 61-latki produkowany był więc alkohol. Lekarze już nadali nazwę takiemu procesowi. Określa się go jako „zespół fermentacji pęcherza” lub „zespół auto-browaru w moczu”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna