Fot.Facebook.com/wielkipatriota

Satyryk Jan Pietrzak zaapelował o udział w sobotniej manifestacji Klubów „Gazety Polskiej”, która odbędzie się pod hasłem „Nie wygasicie Polski” i będzie protestem przeciwko działaniom Unii Europejskiej sprzecznym z polityką PiS i rządu Mateusza Morawieckiego.

– Trzeba protestować, nie możemy się poddawać temu terrorowi eurokratów – powiedział portalowi Niezalezna.pl twórca kabaretu Pod Egidą.

– Jesteśmy przeszkoleni jako naród przez moskiewską centralę, która decydowała, które prawa w Polsce obowiązują, a które nie. Kto ma rządzić, a kto nie. Te socjalistyczne, wielkomocarstwowe zapędy Moskwy już żeśmy przerabiali jako naród – dodał, podkreślając, że z podobnymi działaniami mamy do czynienia ze strony UE.

– Nie można do tego dopuścić – oznajmił Pietrzak, który od początku rządów PiS popiera tzw. dobrą zmianę. – Unia musi kierować się demokracją a nie dyktaturą urzędników brukselskich – oświadczył. Satyryk stwierdził jednocześnie, że obecne rządy w Brukseli „niszczą naszą wspaniałą Unię Europejską, która była świetna jako pomysł, ale niestety w realizacji jest coraz gorsza”.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę